Burs üst limitleri artışı ve performansa dayalı yeni burs sistemi hakkında

Değerli Bursiyerler ve Proje Yürütücüleri,

TÜBİTAK tarafından beklenen burs artışları 25.02.2022 itibari ile duyurulmuş ve duyuru metni ekte bilgilerinize sunulmuştur. Ocak ayının sonunda ödenmiş olan 1-15 Şubat arası ön ödeme olarak nitelendirilen burs tutarları Ocak ayının burs ödemesi olarak sayılmış olup Şubat ayı için yeni belirlenen burs tutarları üzerinden ödemeler gerçekleştirilecektir. Bu amaçla sizlerden Şubat ayı için güncel burs tutarlarının yer aldığı evrakları, şubat ayı burs evraklarını iletenler de dahil olmak üzere,  (eski burs limitleri ile şubat ayı burs evraklarını verenlerin evrakları geçersiz sayıldığından) yeniden talep ediyoruz.

Burs belgelerinde burs ödemesi yapılacak ay kısmına Şubat 2022 yazılmasını ve ödenecek aylık burs miktarı kısmına ise güncel tutarları yazmanızı rica ediyoruz.

Burslarda gecikme yaşanmaması adına burs bilgi formunda doldurulması gereken alanların, tarihlerin ve imzaların  eksiksiz olarak  hazırlanması gerekmektedir. Burs kaleminde yeterli bütçe olmayan proje yürütücülerinin TÜBİTAK proje sorumlularıyla iletişime geçerek bilgi almaları önem arz etmektedir.

Kolaylıklar dileriz.

Burs Üst Limitleri Artışı ve Performansa Dayalı Yeni Burs Sistemi Rektörlük Yazısı